23
Yalın Dönüşümde Sürekliliğin Sağlanması ve Yalın Üretim konulu eğitim programı

Sayın Üyemiz; 24.09.2019 Salı günü (yarın) saat 13:00’de Odamızda, PROGİM Yalın Dönüşüm ve Yazılım Firması tarafından ‘’Yalın Dönüşümde Sürekliliğin Sağlanması ve Yalın Üretim’’  konulu eğitim programı düzenlenecektir. Katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

[Devamını oku...]

18
Bilecik TSO’da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı düzenlendi.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasında, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde ‘’Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı’’ hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Bilgilendirme toplantısına Bilecik TSO üyeleri katıldı.
PROGRAMIN AMACI
Doğal kaynakların ve çevrenin korunmasını dikkate alarak;
1- Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi,
2- Tarımsal üretim ve tarımsal sanayi entegrasyonun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi,
3- Tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi,
4- Gıda güvenliğinin güçlendirilmesi,
5- Kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması,
6- Kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi,
7- Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını artırmak,
8- Yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin arttırılması,

 

[Devamını oku...]

17
Brezilya Yatırım Forumu

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Brezilya Yatırım Forumu hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.
Brezilya Yatırım Forumu'nun üçüncüsünün 10- 11 Ekim 2019 tarihlerinde Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde düzenleneceği bildirilmektedir.
Forum'un, altyapı, enerji, endüstriyel tarım, teknoloji ve inovasyon gibi Brezilya ekonomisinin stratejik sanayi sektörlerinde yatırım fırsatlarını öne çıkaracağı belirtilmekte olup, aynı zamanda Brezilya iş ortamında son zamanlarda gerçekleşen gelişmeleri öğrenmek adına önemli bir fırsat sunacağı ifade edilmektedir.  

[Devamını oku...]

17
VERBİS' e kayıt sürelerinin uzatılması

Sayın Üyemiz; Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında, yıllık çalışan sayısı 50' den fazla olan veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL' den çok olan üyelerimizin veri sorumluları siciline kayıtları için son tarih 31.12.2019 a uzatılmıştır. Bilgilerinize sunulur.

 

[Devamını oku...]

16
Ticari Alacak Sigortası

Sayın Üyemiz; TOBB katkılarıyla hayata geçirilmiş olan " KOBİ' lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası" hakkındaki bilgi notu ekte yer almaktadır. Bilgilerinize saygı ile sunulur.

[Devamını oku...]

12
Kırsal Kalkınma Destekleri
 
10
Dolandırıcılık

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Dolandırıcılık hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.
Togo'daki birçok hayali firmanın ülkemizdeki şirket ve şahıslara yönelik dolandırıcılık girişimlerinde bulunduğu, genellikle Lome/Togo'da adres gösteren hayali firmaların ülkemizdeki şirketlere elektronik posta göndererek, Lome'da yerleşik ECOW AS (Economic Community of Westem African Countries) veya REDA (Regional Economic Development Agency) gibi kuruluşların ihale kapsamında ihtiyaçlarına yönelik firmalarımızdan teklif almaya çalıştıkları bildirilmiştir.
 

[Devamını oku...]

10

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Plastik Poşet Uygulamaları hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.
2872 sayılı Çevre Kanununun "Poşet ücreti" başlıklı Ek 13 üncü maddesinde (29/11/2018 - 7153/8 md.) "Kaynakların verimli yönetimi ve plastik poşetlerden kaynaklanan çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla plastik poşetler satış noktalarında kullanıcıya veya tüketiciye ücret karşılığı verilir. Uygulanacak taban ücret 25 kuruştan az olmamak üzere Bakanlıkça oluşturulacak komisyon aracılığı ile belirlenir ve her yıl için güncellenir. Bu maddedeki düzenlemelere ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir." hükmünün yer aldığı ve bu hükme istinaden "Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar"ın yürürlüğe girdiği hatırlatılmaktadır. 

Bu doğrultuda; satış noktaları tarafından satılan plastik poşetlere ilişkin beyanların verilmesi ve geri kazanım katılım paylarının ödenmesi için tahakkuk eden miktarların ödenme sürelerinin 2872 sayılı Çevre Kanununca belirlenmiş olduğu, söz konusu beyanname ve ödeme işlemlerinin Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yürütüldüğü ifade edilmektedir.  

[Devamını oku...]

09
Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Hayırlı Olsun
 
29
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN
 
Sayfa 1 / 92İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

 

Kardeş Odalarımız

Copyrigt © 2015 Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.