19
Hong Kong Kuşak ve Yol Zirvesi
Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden Hong Kong Kuşak ve Yol Zirvesi hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir. Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Hong Kong Öz...

[Devamını oku...]

19
ASEAN Üyesi Ülkelerin Bağlantısallık Kapsamındaki Öncelikli Altyapı Projeleri

Sayın Üyemiz; TOBB’dan Odamıza intikal eden ASEAN Üyesi Ülkeler tarafından gerçekleştirilmesi öngörülen öncelikli altyapı projeleri hakkındaki yazı aşağıdaki gibidir.

Bağlantısallık (connectivity) master planı çerçevesinde ASEAN üyesi ülkeler tarafından gerçekleştirilmesi öngörülen öncelikli altyapı projeleri hakkında ASEAN Sekretaryasınca bir brifing düzenlendiği, ülkemizin Sektörel Diyalog Ortağı olması hasebiyle Cakarta Büyükelçiliğimizin de davetli olduğu brifinge, ASEAN üyeleri, Diyalog Ortakları, Sektörel Diyalog Ortakları ve Dünya Bankası, OECD, IFC, Asya Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası vb. uluslararası kuruluş temsilcilerinden oluşan yaklaşık 40 kişinin katıldığı bildirilmektedir.

 

[Devamını oku...]

09
 "Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi" Düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar hakkında yönergeler
 Sayın Üyemiz; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından h...

[Devamını oku...]

14
Türkiye Almanya Çalışma Grubu

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Türkiye-Almanya Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) 1. Dönem Toplantısı sonrası kurulan "Ticaret Çalışma Grubu" eş-başkanlığı TOBB ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) tarafından yürütülmektedir. Bahse konu çalışma grubunun görevi, "Türkiye ile Almanya arasında ikili ticaret fırsatları, ticareti engelleyen kural ve uygulamalar ile geleceğe dönük işbirliğini geliştirerek güçlendirecek projelerin önerilmesi" olarak belirlenmiştir.

 

[Devamını oku...]

14
Türkiye KKTC Ticaret Odası Forumu 1. Ekonomi Konferansı

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; TOBB ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) arasında 3 Temmuz 2018 tarihinde imzalanan Mutabakat Zaptı ile "Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu" kurulmuştur. Türkiye-KKTC Ticaret Odası Forumu, Türkiye ile KKTC arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişimine destek olmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

 

[Devamını oku...]

14
Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanı Sayın Liam Fox Katılımlarıyla İş Forumu

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Birleşik Krallık Uluslararası Ticaret Bakanı Sayın Liam Fox'un Türkiye'ye gerçekleştireceği ziyaret kapsamında, TOBB bir iş forumunun düzenlenmesi planlanmaktadır. Bahse konu iş forumuna Sayın Fox iştirak ederek ülkemiz iş dünyasına hitap edecektir. İş forumu 18 Haziran 2019 Salı günü 11 :30 - 12:45 arasında Ankara'da TOBB hizmet binasında gerçekleştirilecektir. İş forumuna katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 12:00'ye kadar katılım teyitlerini TOBB (Anara Daylan, E-posta: anara.daylan@tobb.org.tr) bildirmeleri gerekmektedir.

 

[Devamını oku...]

12
KTKB Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Uluslararası finansal kuruluş statüsünde olan ve ülkemizin de kurucu üyesi olduğu Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (KTKB) Yıllık Toplantılarının, 15-17 Haziran 2019 tarihlerinde ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirileceği ve toplantılara KTKB' ye üye 11 ülkeden Bakan, Bakan Yardımcısı ve Merkez Bankası Başkanı seviyesinde ülke heyeti ve uluslararası finans kuruluşu temsilcisinin katılım sağlayacağı iletilmektedir. 

[Devamını oku...]

12
Avrupa Birliği İşletmelerin ve KOBİ’ lerin Rekabet edebilirliği COSME Programı

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Avrupa Birliğinin, "İşletmelerin ve KOBİ'lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME)" kapsamında, "Genç Girişimciler için Erasmus 2019" konulu proje teklif çağrısı yayınlanmış olup, söz konusu proje çağrısının amacı, yeni kurulan veya halihazırda faaliyet gösteren işletmeler ile aracı kurum/kuruluşlar (ticaret ve sanayi odaları, teknoloji parkları, üniversiteler vb.) arasında iletişim ağını güçlendirmektir.  

[Devamını oku...]

12
2019/16 Sayılı Genelge

TOBB’ dan Odamıza gelen yazıda; Suriye'de güvenlik altına alınan bölgeler ile ülkemiz arasında gerçekleştirilecek ticarette verilecek gümrük hizmetlerinin düzenlenmesi amacıyla hazırlanan ekte bir örneği yer alan 2019/16 sayılı genelge ekteki gibidir.

 

 

[Devamını oku...]

28
AB ile İlişkiler

Sayın Üyemiz; Avrupa Birliği' nin araştırma ve inovasyon projelerinin fonlandığı bir program olan Ufuk2020 programı hakkında detaylı bilgi almak isteyen üyelerimiz www.ufuk2020.org.tr adresini ziyaret edebilirler.

 

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 90İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   

 

Kardeş Odalarımız

Copyrigt © 2015 Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.