4. PATENTLE TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER PATENT YARIŞMASI

  • 24.06.2024
  • BilecikTSO

“Bir icadım var!” diyen ön lisans, lisans, lisansüstü üniversite öğrencilerinin katılacağı 4. Patentle Türkiye Üniversiteler Patent Yarışması başlıyor!

Üniversite öğrencilerinde küresel rekabetin önemli araçlarından biri olan patent konusunda farkındalık oluşturulması, üniversite öğrencilerinin buluş faaliyetlerine özendirilmesi ve akademik çalışmalarda veya profesyonel meslek hayatlarında patent dokümanlarını kullanmalarının sağlanması amacıyla 2018 yılından bu yana Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bağlı kuruluşu Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından düzenlenmekte olan Patentle Türkiye - Üniversiteler Patent Yarışması’nın dördüncüsü başladı.

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından bu yıl 4. defa düzenlenecek olan yarışmaya ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim gören üniversite öğrencileri, 1 Mayıs -  15 Aralık 2024 tarihleri arasında TÜRKPATENT Elektronik Başvuru Sistemi – EPATS (epats.turkpatent.gov.tr/) üzerinden online olarak başvuru yapabilecek.

TÜRKPATENT'e yapılacak başvurular jüri tarafından değerlendirilerek, dereceye girenler ödüllendirilecek. Bu kapsamda; birinciye 100.000-TL, ikinciye 80.000-TL, üçüncüye 60.000-TL, dördüncü ila altıncıya 50.000-TL, yedinci ila onuncuya 40.000-TL ve on birinci ila yirminciye 30.000’er TL olmak üzere toplam 850.000-TL ödül verilecek. Ayrıca ulusal ve uluslararası buluş fuarlarına katılım ödülü verilecek.

Yarışma başvurusu kapsamında yapılacak olan patent başvurularının; başvuru, araştırma raporu ve inceleme raporu ücretleri de TÜRKPATENT tarafından karşılanacak.

  • 4. PATENTLE TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER PATENT YARIŞMASI

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç